moje fotograficzne wyznania

Wpisy z tagiem: Karkonosze

wtorek, 28 marca 2017
wtorek, 21 marca 2017
środa, 15 marca 2017

Na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, na wysokości 775m n.p.m. znajduje się bardzo ostry i niebezpieczny zakręt (droga zatacza łuk prawie 180').
Wspaniały punkt widokowy na panoramę Karkonoszy, miasto i Kotlinę Jeleniogórską. Zakręt Śmierci swoją nazwę zawdzięcza licznym wypadkom samochodowym spowodowanym przez niezachowujących należnej ostrożności kierowców.

czwartek, 09 marca 2017
wtorek, 07 marca 2017

Sierpniowy weekend spędziliśmy w Karkonoszach. Wybraliśmy pensjonat Liczyrzepa w Szklarskiej Porębie. "Zaliczyliśmy" Szrenicę - wyciągiem na górę i piechotą na dół, dwa wodospady: Kamieńczyka i Szklarki, Wioskę Walońską, Złoty Widok (gdzie mgła go zasłoniła). Weszliśmy również na Chybotka i Wioskę Walońską z kolekcją minerałów i muzeum tanich win. Zakręt śmierci okazał się mocno przereklamowany, bo w Bieszczadach i na Pogórzu mamy dużo więcej ostrzejszych zakrętów. Pogoda nie za bardzo nam sprzyjała, na Śnieżkę nie było sensu iść, bo właściwie tylko raz zobaczyliśmy ją wyłaniającą się z mgły. Karpacz też nie powalił nas na kolana, może jedynie zapora na Łomnicy i sobowtór Janosika rozdający... Pismo Święte. Do Świątyni Wang nie dotarliśmy. Najlepszą atrakcją okazała się Edukacyjna Kopalnia uranu „Liczyrzepa” w Kowarach słynących nie tylko z fabryki dywanów, ale licznych sztolni. Podziwialiśmy również piękne szkło artystyczne i użytkowe w hucie "Julia" w Piechowicach. Dzieci miały radochę w Parku Rozrywki Esplanada z parkiem linowym oraz Termy Cieplickie. Ładnym Miastem jest Jelenia Góra - pierwszy cel naszego zwiedzania. Wybór był przymusowy, ponieważ po przyjeździe do pensjonatu okazało się, że torba z ubraniami naszych dzieci została w Rzeszowie (prócz butów i kurtek na szczęście). Ogólne wrażenie jest takie, że Karkonosze nie zachwyciły mnie tak jak Pieniny i nasze Bieszczady.

W kilku postach wrzucę mix zdjęć z Karkonoszy, bo od pół roku się do tego zabierałam...

 

 
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
O autorze
TagiFocimy.pl - agregator blogów fotograficznych i wyszukiwarka zdjęć

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

zBLOGowani.plDarmowe fotoblogi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...